Οι ελληνικές συμμετοχές σήμερα...

ΠισίναΞεκινά η έβδομη μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο και στο πρόγραμμα μπαίνουν και τα αγωνίσματα του στίβου με αρκετές ελληνικές συμμετοχές. Η εθνική μας ομάδα πόλο δίνει τον τέταρτο της αγώνα κόντρα στην οικοδέσποινα Βραζιλία. Ιστιοπλοΐα, άρση βαρών, σκοποβολή αλλά και...
κολύμβηση με «ελληνικό χρώμα», την Παρασκευή και το Σάββατο.

Πρώτος στη «μάχη» για τα ελληνικά χρώματα μπαίνει ο Ευθύμης Μίττας στις 15:30 στο σκιτ ανδρών στη σκοποβολή.

Πέντε λεπτά αργότερα, η Σοφία Υφαντίδου θα τρέξει στα 100 μ. εμπόδια στο πρώτο αγώνισμα του επτάθλου, ενώ στις 16:00 ξεκινάει τις προσπάθειες του στα 85 κιλά της Άρσης Βαρών ο Θοδώρος Ιακωβίδης.

Και πάλι η Σοφία Υφαντίδου (16:50) θα αγωνιστεί στο ύψος επτάθλου, ενώ στις 17:00 θα τρέξει η Αλεξία Παππά στα 10 χλμ. γυναικών.

Το απόγευμα θα ξεκινήσουν οι ιστιοδρομίες στα RS.X ανδρών και γυναικών με τους Βύρωνα Κοκκαλάνη και Αγγελική Σκαρλάτου να αγωνίζονται αντίστοιχα, ενώ θα συνεχίσουν τις προσπάθειες τους οι Παύλος Καγιαλής και Παναγιώτης Μαντής στα 470.

Στη κολύμβηση, στις 19:25 η Νόρα Δράκου θα κολυμπήσει στα προκριματικά στα 50μ. ελεύθερο γυναικών.

Στις 20:30 θα αγωνιστεί ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ στα 20 χλμ βάδην.

Στις 22:00 θα αγωνιστούν οι Απόστολος Χρήστου, Κριστιάν Γκολομέεβ, Παναγιώτης Σαμιλίδης, Ανδρέας Βαζαίος στα 4χ100 μεικτή ανδρών.

Τα ξημερώματα του Σαββάτου (13/8) η Σοφία Υφαντίδου θα αγωνιστεί στη σφαιροβολία και στα 200μ του επτάθλου, ο Μίλτος Τεντόγλου θα πάρει μέρος στα προκριματικά του μήκους.

Τέλος, η εθνική ομάδα πόλο (01.30 π.μ.) θα αντιμετωπίσει την οικοδέσποινα Βραζιλία για τον Α’ όμιλο.

Το πρόγραμμα για την Παρασκευή-Σάββατο 12-13 Αυγούστου έχει ως εξής:


  • ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: 15:30 Ευθύμης Μίττας– σκιτ ανδρών
  • ΣΤΙΒΟΣ: 15.35 -Σοφία Υφαντίδου 100 μ. εμπ. (Γ) 7αθλου OTE SPORTS1 HD
  • ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: 16:00 Θεόδωρος Ιακωβίδης – 85 κιλά
  • ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 19:26 Νόρα Δράκου– 50 μ. ελεύθερο γυναικών OTE SPORTS4 HD/ΕΡΤ1
  • ΣΤΙΒΟΣ: 16:50 -Σοφία Υφαντίδου, υψος 7αθλου OTE SPORTS1 HD
  • ΣΤΙΒΟΣ: 17.10 -10.000 μ. (Γ) Τελικός Αλεξία Παππά OTE SPORTS1 HD
  • ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: 19:00 Βύρων Κοκκαλάνης – RS:X ανδρών
  • ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: 19:05 Αγγελική Σκαρλάτου – RS:X γυναικών
  • ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ:19:05-Παύλος Καγιαλής, Παναγιώτης Μάντης – 470 ανδρών
  • ΣΤΙΒΟΣ: 20.30 Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ-20χλμ βάδην Τελικός OTE SPORTS1 HD/ΕΡΤ1
  • ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 21:58 Απόστολος Χρήστου, Κριστιάν Γκολομέεβ, Παναγιώτης Σαμιλίδης, Ανδρέας Βαζαίος – 4×100 μ. μεικτή ανδρών OTE SPORTS4 HD/ΕΡΤ1
  • ΣΤΙΒΟΣ: 02.35 Σοφία Υφαντίδου -Σφαιροβολία 7αθλου OTE SPORTS3 HD/ΕΡΤ1
  • ΣΤΙΒΟΣ:03.20 Μίλτος Τεντόγλου- Μήκος (Α) πρ. OTE SPORTS4 HD/ΕΡΤ1
  • ΣΤΙΒΟΣ: 04.05 Σοφία Υφαντίδου -200 μ. 7Αθλου OTE SPORTS3 HD/ΕΡΤ1
  • ΠΟΛΟ: 01.30 Ελλάδα-Βραζιλία, Άνδρες, Φάση Ομίλων OTE sport1HD/ΕΡΤ3...

efsyn.gr

Related

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 8372246159985784045

Δημοσίευση σχολίουDefault Comments

emo-but-icon

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΘΡΑ

FACEBOOK

Συνολικές προβολές σελίδας

ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ

ΦΟΡΜΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

Όνομα

Ηλεκτρονικό ταχυδρομείο *

Μήνυμα *

εορτολογιο

ΣΑΝ ΣΗΜΕΡΑ

Google+ Followers

ΖΩΔΙΑ


live score

ΟΡΟΙ ΧΡΗΣΗΣ

Στο παρόν blog εκτός από άρθρα των διαχειριστών, αναδημοσιεύονται άρθρα από άλλα blogs με αναφορά πηγής στο κάτω μέρος κάθε άρθρου.

-Το blog politikanet αναδημοσιεύει και δεν "υιοθετεί" απαραίτητα το περιεχόμενο των ειδήσεων που αναρτά στις οποίες αναφέρεται η πηγή της είδησης.

- Οι φωτογραφίες και τα βίντεο προέρχονται από το διαδίκτυο, κυρίως από τις εικόνες google και ανήκουν αποκλειστικά στους δημιουργούς τους. Εάν κατά λάθος έχει δημοσιευτεί εικόνα ή βίντεο που διέπεται από πνευματικά δικαιώματα, επικοινωνήστε μαζί μας και θα αφαιρεθεί.

- Οι απόψεις που δημοσιεύονται στο Blog δεν απηχούν κατ' ανάγκη και τις απόψεις των διαχειριστών.


item